Elizabeth Mandliková
Elizabeth Mandliková (Foto: Instagram - Elizabeth Mandliková)

Talentovaná dcéra šokovala československú legendu: Vôbec nemohla hovoriť

PARÍŽ – Na parížskom Roland Garros zvládla trojkolovú kvalifikáciu a už zajtra ju čaká premiéra v hlavnom turnaji antukového grandslamu.


22-ročná talentovaná Američanka Elizabeth Mandliková, ktorá je dcérou československej legendy Hany Mandlikovej, sa v úvodnom kole predstaví proti švajčiarskej kvalifikantke Simone Waltertovej a rada by vykročila v šľapajách slávnej mamy, ktorá parížsky grandslam v roku 1981 dobyla.

Vôbec nemohla hovoriť

“Áno, telefón mi vyzváňal. Volala som mame a ona hovorila: ‘Ahoj, budem ti musieť zavolať neskôr’, pretože bola veľmi nervózna,” uviedla Mandliková na webe turnaja. “Vôbec nemohla hovoriť. Asi až za hodinu už bola zase v normále,” uviedla 118. hráčka svetového rebríčka, ktorú čaká tretí štart na grandslame. Vlani pri premiére na US Open postúpila do 2. kola, v januári na Australian Open vypadla v 1. kole.

Aj keď 22-ročná americká hviezdička má od toho zatiaľ na míle ďaleko, jej veľkým snom a kariérnym cieľom je slávnu matku prekonať. “Musím zvládnuť viac ako tie jej štyri grandslamy alebo vyhrať Wimbledon, pretože to sa jej nepodarilo,” uviedla talentovaná hráčka, ktorej matka dvakrát ovládla Australian Open, raz Roland Garros aj US Open a vo Wimbledone si dvakrát zahrala finále, ale ani raz neuspela.Prvé finále na okruhu WTA

Pred Roland Garros má Mandliková solídnu formu, keď sa zhruba pred dvomi týždňami prebojovala do svojho premiérového finále na okruhu WTA, keď v španielskom Reuse prehrala s favorizovanou Rumunkou Cirsteovou až v tajbrejku tretieho setu.

Tenisu sa venuje aj jej dvojča Mark Vilem. “Teraz študuje na univerzite v Oklahome a mohol by tiež skúsiť hrať profesionálne. Má tiež veľký talent,” uzavrela mladá Američanka, ktorej matka má okrem českého aj austrálske občianstvo a žije prevažne na Floride.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − seven =