Home Najdôležitejšie Takmer vyhratý set darovali súperom: Polášek s Dodigom po obrate zabojujú už o semifinále

Filip Polášek, Ivan Dodig

MELBOURNE – Slovenský tenista Filip Polášek si na austrálskom podujatí Great Ocean Road Open v Melbourne zahrá o semifinále.

Po boku chorvátskeho kolegu Ivana Dodiga dnes slovensko-chorvátsky pár nasadený ako tretí vydrel postup nad španielsko-uruguajskou dvojicou Roberto Carballes-Baena/Pablo Cuevas.

Aj keď Polášek s Dodigom do osemfinálového duelu vstúpili suverénne a po dvoch brejkoch vyhrávali už 4:0, prvý set napokon nečakane získali ich súperi. Tí v ďalšom priebehu favoritom povolili uhrať len jedinú hru a po 45 minútach slávili zisk prvého setu – 5:7.

Favorizovaný slovensko-chorvátsky pár vstúpil aj do druhého dejstva svižne, keď po brejku v druhej hre a udržaní dvoch podaní vyhrávali Polášek s Dodigom už 3:0. Aj keď v piatej hre dokázali slovensko-chorvátskemu páru súperi brejknúť servis, favoriti zápasu podobný obrat ako v prvom sete nepovolili a kontrolovali okamžitým ribrejkom. Set napokon za 35 minút ovládol favorizovaný pár – 6:4. Tí mali napokon viac šťastia aj v rozhodujúcom supertajbrejku, ktorí vyhrali 10:7.

V boji o semifinále čakajú na tretí nasadený pár nasadené turnajové päťky – novozélandský pár Daniell s Venusom.