Home Najdôležitejšie Svitolinová sa po obrovskej dráme prebojovala do finále v Singapure

Svitolinová sa po obrovskej dráme prebojovala do finále v Singapure

by Jana Sedláková

SINGAPUR – Ukrajinka Elina Svitolinová sa prebojovala do finále MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) po víťazstve nad Holanďankou Kiki Bertensovou 7:5, 6:7(5), 6:4.

Prvý set bol mimoriadne vyrovnaný. Svitolinová sa dostala do brejku na 3:1, ale Bertensová vzápätí kontrovala ribrejkom. Holanďanka pomerne dosť kazila. Za stavu 5:4 musela dokonca na servise odvracať setbal. Situáciu ustála, ale do podobných problémov sa dostala pri podaní aj za stavu 5:6, keď pustila Ukrajinku do náskoku 40:15. Tentokrát už rodáčka z Odesy nezaváhala a premenila prvú šancu.

Bertensovej vyšiel úvod druhého setu, keď šla do brejku na 2:0. Dlho bola na servise mimoriadne suverénna. Prvý fiftín na riterne si Svitolinová pripísala v druhom sete až za stavu 3:4 zo svojho pohľadu. Bertensová náskok držala. Neskôr mala na riterne za stavu 5:3 setbal, ale nezužitkovala ho. Zdalo sa, že na servise už set zakončí, viedla 40:0. Ukrajinka však zabojovala, všetky zmazala a vyrovnala na 5:5. Obe hráčky si potom bez problémov udržali servisy a tak sa šlo do tajbrejku. V ňom sa ani jedna tenistka nedostala do vedenia viac ako o dva body. V koncovke Bertensová premenila prvý setbal.

Svitolinová šla do brejku už v úvode tretieho setu. Bertensová však kontrovala ribrejkom, keď na svoju stranu strhla viac ako trinásť minút trvajúci gem. Vzápätí však holandská tenistka opäť stratila servis a tento náskok už Svitolinová nepustila. Hráčky boli na podaní suverénne a brejkbaly neprichádzali ani na jednej strane. Až za stavu 5:4, keď rodáčka z Odesy servovala na víťazstvo, vtedy sa Bertensová dostala ku dvom možnostiam, no nezužitkovala ich. Následne získala prvý mečbal a po obrovskom boji ho aj premenila.

• Bertensová nakopila 63 nevynútených chýb oproti Svitolinovej 36
  • Holanďanka tiež nastrieľala 41 víťazných úderov, Ukrajinka 12
  • V celom zápase získala Bertensová o štyri výmeny menej ako súperka
  • dovedna sa odohralo 225 výmen
  • zápas trval dve hodiny a 38 minút

„Bola to dnes obrovská bitka. Veľa to pre mňa znamená. Myslím, že sme zohrali veľmi dobrý zápas. Bolo kľúčové behať za každou loptičkou a bolo to fyzicky náročné stretnutie. Zajtra to bude pre mňa posledný zápas sezóny, dám do toho všetko a nechám všetko na kurte. Či to bude proti Stephensovej alebo Plíškovej, bude to náročné. Trofej je blízko a zároveň ďaleko. Bude pre mňa dôležité zregenerovať a možno si pozriem aj kúsok zápasu medzi Stephensovou a Plíškovou, ale obe hráčky dobre poznám,“ povedala bezprostredne po zápase Svitolinová.

Dnes od 13:30 sa začne práve duel medzi Sloane Stephensovou a Karolínou Plíškovou, ktorý rozhodne o súperke Eliny Svitolinovej v zajtrajšom finále.