Home Správy Štvrtý hrací deň v Trnave: V semifinále bude domáce farby hájiť Molčan

Štvrtý hrací deň v Trnave: V semifinále bude domáce farby hájiť Molčan

TRNAVA – Na ITF Futures turnaji v Trnave (15 000 USD, antuka vonku) sa dnes rozhodlo o semifinalistoch dvojhry. Z našich tenistov postúpil len Alex Molčan.

Molčan suverénny proti rebríčkovému favoritovi

Piaty nasadený Alex Molčan, 1036. v rebríčku ATP, deklasoval za 55 minút o 442 miest vyššie postavenú trojku žrebu Čecha Petra Michneva. V prvom sete jasne dominoval od stavu 2:2. V druhom dejstve zas povolil súperovi jediný gem až pri náskoku 5:0. Po prvom servise získal Alex 85, po druhom 73 percent výmen. O finále sa pobije s dvojkou žrebu Danilom Kaleničenkom z Ukrajiny.

• (5) Alex Molčan vs (3) Petr Michnev 6:2, 6:1

Košec a Fekiač prekvapiť nedokázali

Úspešný kvalifikant Ivan Košec narazil na prisilného súpera. Najvyššie nasadený Japonec Rio Noguči ho v prvom dejstve jasne prevalcoval vďaka dvom brejkom. V druhom Ivan bojoval. Ribrejkom vyrovnával na 2:2, z 2:5 sa dostal na 4:5, ale obrat sa nekonal. Podobne dopadol vo svojom premiérovom štvrťfinále „lucky loser“ Martin Fekiač. V úvodnej časti vzdoroval českému kvalifikantovi Tomášovi Jirouškovi iba na začiatku. V druhom sete i on stiahol z 2:5 na 4:5, no druhý brejk bol aj preňho priveľké sústo.

• (Q) Ivan Košec vs (1) Rio Noguči 2:6, 4:6
  • (LL) Martin Fekiač vs (Q) Tomáš Jiroušek 1:6, 4:6

Semjan vo štvorhre bez finále

Marek Semjan bol poslednou slovenskou nádejou vo štvorhre. S Čechom Petrom Hájkom prehrali v semifinále v pozícii nasadených trojok s čisto českou dvojicou Petr Michnev/Tadeáš Paroulek 6:7(6), 4:6.