Home Správy Štvrtý hrací deň v Ču-chaji: Skrat Sevastovovej, Garciová so Sabalenkovou sa vyšachovali

ČU-CHAJ – Turnaj WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (2 349 363 USD, tvrdý povrch v hale) spoznal zostávajúce semifinalistky. Stali sa nimi Ashleigh Bartyová, Garbine Muguruzová a Madison Keysová.

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. Otrepané, ale dokonale vystihujúce rozuzlenie v Orchideovej skupine. Francúzka Caroline Garciová potrebovala vyhrať 2:0 na sety a rozdielom šiestich gemov. Jej súperke Bieloruske Aryne Sabalenkovej stačila aj prehra 0:2 pri rozdiele dvoch gemov. Prvá menovaná však zvíťazila 6:4, 6:4, čo poslalo do semifinále Austrálčanku Ashleigh Bartyovú. Prvý set dnes rozhodla Garciová brejkom na 3:2. V druhom síce dovolila minskej rodáčke vyrovnať z 0:2 na 2:2, ale znova ju zlomila v piatej hre.

Kaméliová skupina videla priamy súboj o postup. Španielka Garbine Muguruzová v ňom zdolala Anastasiju Sevastovovú z Lotyšska 6:7(4), 6:2, 7:6(1). V prvom sete vydrela vyrovnanie z 1:4 na 4:4, prehrýzla sa do tajbrejku, ale ten nezvládla. V druhom dejstve priviedla agresívna a takmer bezchybná hra Muguruzovú k vedeniu 5:0. Lotyška v závere len kozmeticky upravila skóre. Rozhodujúcu časť mala rodáčka z Liepaje rozohratú fantasticky. Náskok 2:0 síce stratila, no po brejku na 5:4 išla servovať na víťazstvo. Zahodila však tri mečbaly a zakrátko absolútne nezvládla druhú skrátenú hru zápasu.

V Azalkovej skupine si postup zabezpečila Američanka Madison Keysová napriek prehre 6:1, 3:6, 1:6 s Číňankou Wang Čchiang. V prvej časti rýchlo odskočila do vedenia 5:0, čo rozhodlo. Domácej tenistke sa stratou setu rozplynul semifinálový sen. Spadla z nej však nervozita, v druhom dejstve vyrovnala ribrejkom na 2:2 i 3:3 a od siedmeho gemu dominovala. Pohodu si preniesla aj do tretieho setu, v ktorom zlomila favoritku šnúrou štyroch získaných hier.

Už včera postúpila z Ružovej skupiny Nemka Julia Görgesová. V semifinále ju čaká Ashleigh Bartyová, Garbine Muguruzová si to rozdá s Madison Keysovou.