Home Správy Štvrťfinále WTA turnaja vo Wu-chane bez hráčok top 10

Štvrťfinále WTA turnaja vo Wu-chane bez hráčok top 10

WU-CHAN – Na prestížnom turnaji kategórie WTA Premier 5 v čínskom Wu-chane (2 746 000 USD, tvrdý povrch vonku) dnes boli na programe zápasy 3. kola. Po nich je jasné, že štvrťfinále bude bez hráčok top 10.

Ako prvá sa v skorých ranných hodinách zo zostávajúcich hráčok top 10 porúčala tretia nasadená Nemka Angelique Kerberová. So 16. nasadenou Austrálčankou Ashleigh Bartyovou prehrala 5:7, 1:6. V prvom sete síce vyrovnala z 2:5 na 5:5 a vzápätí mala dva brejkbaly, no po ich zahodení ťahala jasne za kratší koniec. V druhom dejstve jej austrálska tenistka povolila jediný gem až pri skóre 5:0.

Piata nasadená Češka Petra Kvitová nestačila po setoch 6:3, 3:6, 3:6 na Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú. V úvodnom dejstve viedla ruská tenistka 3:2 s brejkom, ale v ďalšom priebehu už nezískala ani gem. V druhom sa rýchlo odpútala do vedenia 3:0 a žiadne komplikácie nedopustila. V rozhodujúcej časti dokázala Češka promptne zareagovať na stratu podania z tretej hry, no od stavu 2:3 už bodovala len samarská rodáčka.

Pred malou chvíľou skončila aj dánska dvojka žrebu Caroline Wozniacka. Portorickej kvalifikantke Mónice Puigovej podľahla 6:7(10), 5:7. V prvom sete otočila Portoričanka z 0:3 na 4:3 s brejkom, za stavu 6:5 servovala na víťazstvo, ale napokon musela rozhodnúť skrátená hra. Dánka v nej zmazala manko 3:6, vypracovala si postupne tri setbaly, no nakoniec sa po výsledku 12:10 tešila outsiderka. V druhom dejstve viedla Wozniacka 3:1. Súperka znova otočila na 4:3 a v napínavom závere strhla víťazstvo na svoju stranu. V 12. geme premenila celkovo siedmy mečbal.