Barbora Strýcová
Barbora Strýcová (Foto: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth)

Strýcová o zmenách v ženskom tenise: Pestrosť sa vyparila! Záleží, kto dá väčšiu ranu a lepšie zaservuje

Češka Barbora Strýcová opísala, ako sa zmenil ženský tenis. Pestrosť je preč, záleží, kto dá väčšiu ranu a lepšie zaservuje.


Barbora Strýcová od roku 2021 odohrala v dvojhre len 5 súťažných zápasov, z toho jeden vyhrala. 37-ročná česká tenistka si užíva materské povinnosti a s profi tenisom sa tento rok lúči.

Na turnaji v Ríme si po dlhšom čase užila výhru v dvojhre, keď prekvapujúco porazila Zanevskú. V druhom kole so Sakkariovou uhrala len štyri hry. Po tomto zápase porovnala, ako sa ženský tenis zmenil.

„Záleží, kto dá väčšiu ranu. Pestrosť sa vyparila a vyhráva, kto lepšie zaservuje,” hovorila bývalá šestnástka v dvojhre a jednotka v štvorhre pre portál sport.cz.

„Aj keď výsledok 1:6 3:6 nevyzerá nejak zázračne, tak sa s ňou ale hrať dalo. Ona zase nejde úplné bomby, ale je ohromne fit. Bola som sa pozrieť aj na pár ďalších zápasov, ktoré už boli vyložene o tom, kto dá väčšiu ranu,” dodala Strýcová.

Načrtla aj svoj ďalší program. „Ďalej budem trénovať a potom pôjdem na trávu: Birmingham, Eastbourne, Wimbledon.”About Jaroslav Šípkar

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + 15 =