Home Najdôležitejšie Strýcová a Sie Šu-wej zvíťazili v dlho odkladanom wimbledonskom finále

Strýcová a Sie Šu-wej zvíťazili v dlho odkladanom wimbledonskom finále

LONDÝN – Česko-taiwanský pár Barbora Strýcová a Sie Šu-wej zvíťazili vo finále štvorhry v grandslamovom Wimbledone nad kanadsko-čínskym párom Gabriela Dabrowská a Sü Ji-fan 6:2, 6:4. Finále bolo pritom naplánované už včera, ale mužské finále debla sa natiahlo na viac ako štyri hodiny a tak presunuli stretnutie na dnešok po skončení dvojhry mužov, ktoré trvalo skoro päť hodín.

Na kurte v prvom sete jasne dominoval česko-taiwanský pár. Získali brejk na 3:2 a neskôr aj na 5:2. Potom už pohodlne doservovali dejstvo.

V druhom sete si hráčky na úvod vymenili servisy. Druhý brejk však zaknihovali Strýcová a Sie Šu-wej na 2:1 a náskok držali. Skúsená Sie Šu-wej potom podávala za stavu 5:4 na víťazstvo. Jeden mečbal ich súperky odvrátili. Ku druhému sa však dostali po chybe Dabrowskej. Tá poslala loptičku do outu aj po druhý raz, čím uzavrela finálový zápas.