Home Australian Open Strhujúci viac ako trojhodinový boj: Horanský postúpil do finále kvalifikácie Australian Open

Filip Horanský

MELBOURNE – Slovenský tenista Filip Horanský postúpil do finále kvalifikácie na grandslamový turnaj Australian Open. Rakúšana Jurija Rodionova zdolal v troch setoch 7:6 (5), 4:6, 7:5 a v nasledujúcej fáze sa v piatok stretne s Čilanom Marcelom Barriosom Verom.

Odvrátil dva setbaly

Ako prvý sa k brejku v prvom sete dopracoval Rakúšan, ktorý zobral Horanskému servis v šiestej hre a v deviatom geme už podával na víťazstvo v sete. Horanský ale zabojoval, súperovi odvrátil dva setbaly a po premenení prvého brejkbalu na brejk sa vrátil do prvého setu. Ten napokon musel rozhodnúť až tajbrejk, v ktorom už Slovák prehrával 3:5, ale nakopol sa a štyrmi získanými loptičkami po sebe otočil skóre na 7:5 a prvý set vybojoval za hodinu aj 16 minút.

Hneď v druhej hre druhého dejstva Horanský zobral súperovi podanie a zdalo sa, že Rodionov by mohol odísť zo zápasu, ale opak bol pravdou. Rakúšanovi vyšiel okamžitý ribrejk a po odvrátení piatich brejkbalov Horanského vo ôsmej hre sa v deviatej dostal Rodionov k ďalšiemu brejku a následne už set dopodával do víťazného konca.

Rozhodujúci set veľkou drámou

Rozhodujúce dejstvo prinieslo opäť poriadnu drámu, zaujímavá bola šiesta hra, v ktorej Rodionov na podaní odvrátil až sedem brejkbalov Horanského. Keď sa už zdalo, že aj rozhodujúci set prinesie tajbrejk, dočkali sme sa v dvanástej hre. Horanský druhý mečbal na podaní súpera premenil na víťazstvo, z ktorého sa radoval po troch hodinách aj 16 minútach.

Pre Horanského, ktorý je 193. v rebríčku ATP, je to najlepší výsledok v kvalifikácii na austrálsky turnaj. Pri svojej predošlej účasti v roku 2020 skončil v 2. kole, keď nestačil na Rakúšana Dennisa Novaka.

kvalifikácia – muži – dvojhra – 2. kolo: Filip HORANSKÝ (SR) – Jurij Rodionov (Rak.-14) 7:6 (5), 4:6, 7:5