Home Najdôležitejšie Stephensová sa proti Plíškovej otriasla z „kanára“ a je vo finále v Singapure

Stephensová sa proti Plíškovej otriasla z „kanára“ a je vo finále v Singapure

by Jana Sedláková

SINGAPUR – Američanka Sloane Stephensová zdolala v semifinále MS WTA v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) Češku Karolínu Plíškovú po setoch 0:6, 6:4, 6:1.

Úvodné tri hry boli pomerne vyrovnané, ale strhla ich na svoju stranu Plíšková. V ďalších minútach sa už hra výrazne preklápala v prospech Češky a dokonca nadelila súperke „kanára“.

V úvode druhého dejstva sa Češka ujala vedenia 2:0 a na servise mala v ďalšej hre náskok 40:15. Stephensová sa však začala dostávať do zápasu, prelomila Plíškovej podanie a výhodu potvrdila na servise, hoci odvracala brejkbal. Tenistky si v nasledujúcich dvoch hrách opäť vymenili servisy. Ďalší brejk na 4:3 pridala Stephensová a ten sa nakoniec ukázal byť kľúčový. Neskôr na podaní Američanka premenila za stavu 5:4 druhý setbal a vynútila si rozhodujúci set.

V ňom prišla o servis už v druhej hre. Ale od tohto momentu sa Plíšková nedostala k slovu. Stephensová vyhrávala všetky ďalšie hry a na riterne za stavu 5:1 mala náskok 40:15 a premenila hneď prvý mečbal.

• Plíškovej „kanár“ bol vôbec prvým vo dvojhre na tohtoročnom šampionáte, naposledy sa na Turnaji majsteriek takéto hladké víťazstvo setu podarilo vlani Caroline Wozniackej – v skupinovej fáze po jednom nadelila postupne  Svitolinovej, Halepovej aj Garciovej
  • podobný obrat po „kanárovi“  v Singapure predviedla naposledy vlani práve Caroline Garciová v súboji s Wozniackou
  • Plíšková nezahrala ani jedno eso, naopak, nakopila štyri dvojchyby
  • úspešnosť prvého servisu mala Češka na úrovni 47 % a iba v prvom dejstve sa dostala nad 50 %
  • Stephensová mala deväť brejkbalov, Plíšková 12
  • Američanka sa dopustila 31  nevynútených chýb, Češka 40
  • na víťazné údery dominovala rodáčka z Loun 21:18

„Zo začiatku som bola nervózna, ale som rada, že som sa dostala do zápasu. Súperka hrala výborne, ale po prvom získanom geme zo mňa tá nervozita opadla a vedela som, že môžem získať aj ďalšie hry. Pokúsim sa dať zajtra všetko do stretnutia so Svitolinovou, je to predsa posledný zápas roka,“ povedala Američanka po stretnutí.