Home Zo zákulisia Štěpánek prehovoril o obrovskom nešťastí aktuálnych dní: Svet teraz potrebuje niečo iné

Štěpánek prehovoril o obrovskom nešťastí aktuálnych dní: Svet teraz potrebuje niečo iné

by Majo Malinovský

PRAHA – Niekdajší český daviscupový reprezentant Radek Štěpánek (41) už kariéru profesionálneho tenistu ukončil, ale v športovom prostredí zostáva naďalej. 41-ročný hráč, ktorému v singlovom rebríčku patrila kedysi aj ôsma priečka, podporoval český tím aj počas nedávneho daviscupového derby proti Slovensku.

Berdych tak ako množstvo ďalších športovcov vzhľadom na okolnosti posledných dní silno apeluje na všetkých ľudí sveta, aby ťahali za jeden povraz, dnes už totiž nejde o šport, ale niečo oveľa dôležitejšie. Rušia sa klubové tréningy, športové hviezdy opustili tréningové centrá a arény inokedy plné fanúšikov zívajú prázdnotou. To všetko je následkom pandémie, ktorú zapríčinil zákerný koronavírus šíriaci sa po celom svete.

“Teraz by malo ísť všetko bokom. Ide o zdravie ľudí a o zdravie celého sveta. Samozrejme aj športovci by najradšej hrali ďalej a najlepšie pred plnými tribúnami, rovnako ako umelci pred vypredanými sálami. Bohužiaľ ale svet teraz potrebuje niečo iné: Zbaviť sa toho obrovského nešťastia, ktoré tu medzi nami koluje,” uviedol niekdajší štvrtý hráč sveta deblového rebríčka v rozhovore pre Novu.Na aktuálnej nelichotivej situácii sa aj Štěpánek pokúsil nájsť niečo pozitívne: “To, že sa nemôžeme stýkať, by nás malo všetkých spojiť a mali by sme držať na jeden povraz a poraziť to.”

On sám je doma s manželkou Nicole Vaidišovou a takmer dvojročnou dcérkou Stellou. “Ten čas sa dá aj užiť. My teraz môžeme byť ako rodina doma, venovať čas našej malej. Všetko zlé je na niečo dobré, ale hlavne nech nás ten neduh čoskoro opustí,” uzavrel Štěpánek.

Zdroj: ts, Nova

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 1 =