Home Najdôležitejšie Štátne vyznamenanie pre Kasatkinovú, ktorá priznala vzťah so ženou: Poslanec dumy zúri, žiada jeho zrušenie

Štátne vyznamenanie pre Kasatkinovú, ktorá priznala vzťah so ženou: Poslanec dumy zúri, žiada jeho zrušenie

by Roderik Pastier
Daria Kasatkinová, WTA San Jose

MOSKVA – Poslanec ruskej Štátnej dumy Roman Terjuškov nesúhlasí s udelením štátneho vyznamenania pre ruskú tenistku Darju Kasatkinovú. Ruská tenisová jednotka v lete oznámila, že má vzťah so ženou, a že kvôli sankciám pre ruských športovcov uvažuje o zmene občianstva.


Aktuálne najvyššie postavená ruská hráčka v rebríčku WTA Darja Kasatkinová dostala spolu s ďalšími športovcami od ruského ministerstva športu významné ocenenie „zaslúžilý majster športu.“ Ocenenie 11. hráčky sveta nahnevalo poslanca Štátnej dumy Terjuškova.

“Za propagandu LGBT na území Ruska, za výzvu, aby ruskí juniori zmenili svoje občianstvo, za to, že nepoužíva ruské národné symboly…” vymenoval dôvody, ktoré podľa neho mali byť pádnymi pre to, aby Kasatkinová žiadne vyznamenanie nedostala. “Rozhodnutie musí byť napadnuté štátnym zastupiteľstvom, pretože (Kasatkinová) nespĺňa kritériá na udelenie,” povedal Terjuškov pre MatchTV.Sama tenistka, ktorá sa môže pýšiť šiestimi titulmi na okruhu WTA a bola súčasťou tímu, ktorý v minulom roku ovládol prestížny Billie Jean King Cup, si z jeho slov ťažkú ​​hlavu nerobí. Na svojom Instagrame jeho vyjadrenie okomentovala v zmysle „vy žiadne ocenenie nemáte, tak ste naštvaný.”

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 + 18 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy