Foto: TASR

Šramková a ďalšie dve Slovenky v kvalifikácii WTA turnaja v Prahe

PRAHA – Rebecca Šramková a ďalšie dve slovenské tenistky budú od zajtra bojovať o hlavnú súťaž turnaja WTA International v Prahe (250 000 USD, antuka vonku).

Rebecca Šramková (194. v rebríčku WTA) začne kvalifikáciu proti o deväť pozícií nižšie postavenej Rakúšanke Barbare Haasovej. Ak uspeje, vyzve siedmu nasadenú Alionu Bolsovovú Zadoinovovú zo Španielska alebo českú voľnú kartu Dianu Šumovú. Vo finále eliminácie je potenciálne v hre slovenské derby.

Za predpokladu, že sa bude dariť voľnej karte Tereze Mihalíkovej (366.). Topoľčianska rodáčka musí najskôr zdolať domácu nasadenú dvojku Mariu Bouzkovú (115.). Bola by to senzácia a v prípade jej naplnenia by Slovenka narazila na inú Češku Terezu Martincovú alebo cyperskú reprezentantku Raluku Serbanovú.

Poslednou do partie je Katarína Kužmová (bez WTA renkingu). Začne proti Gruzínke Jekaterine Gorgodzeovej (151.). Keď favoritku šokuje, vyzve jednotku žrebu Igu Šwiatekovú z Poľska alebo Talianku Anastasiu Grymalskú. V prípadnom finále by to bola zrejme šiesta nasadená Priscilla Honová z Austrálie.

Kompletný žreb pražskej kvalifikácie nájdete TU.

About Michal Pokrivka

Check Also

Gilles Simon

Adrian Mannarino o krajanovi Gillesovi Simonovi: Sledovať jeho tenis v TV bol pre mňa horor

Francúz Adrian Mannarino o krajanovi Gillesovi Simonovi. Pozerať sa na jeho tenis v televízii bol …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − eight =