Home Správy Šramková v 2. kole ITF turnaja v Trnave Pláteníkovu zverenkyňu nezaskočila

Šramková v 2. kole ITF turnaja v Trnave Pláteníkovu zverenkyňu nezaskočila

TRNAVA – Na voľnú kartu štartujúca Rebecca Šramková prehrala v 2. kole trnavského ITF turnaja EMPIRE Slovak Open (100 000 USD, antuka vonku) s Angelinou Kalininovou z Ukrajiny 2:6, 4:6.

Na začiatku stretnutia doplácala Slovenka, rovnako ako v 1. kole, na priveľa chýb. Rodáčka z Novej Kachovky získala od stavu 0:1 päť gemov za sebou. V koncovke prvého setu dokázala Rebecca iba kozmeticky upraviť skóre.

Druhý set sa začal podobne ako prvý. Takmer bez chýb hrajúca Ukrajinka otočila z 0:1 na 3:1. Vzápätí odvrátila Bratislavčanka víťazným forhendom ďalšiu hrozbu straty servisu a znížila. Vo zvyšnom priebehu zverenkyni Vladimíra Pláteníka zdarne sekundovala, no manko nedohnala. Za stavu 5:4 premenila ukrajinská tenistka priamym bodom z podania v poradí piaty mečbal.

• Šramková si vypracovala v zápase len jeden brejkbal
  • Kalininová mala po svojom 1. servise 78-percentnú úspešnosť

„Tempo hry držala ona, hrala výborne, po celý čas aj takticky. Počas celého zápasu si držala kvalitný servis. Dnes bola lepšia. Bojovala som do poslednej lopty, ale ona to odohrala výborne,“ citovala členku miestnej akadémie oficiálna stránka turnaja.

Do rebríčka WTA si pripíše slovenská tenistka 13 bodov, ktoré ju v pondelok posunú približne na 345. miesto. Jedinou domácou zástupkyňou vo štvrťfinále trnavského podujatia bude Viktória Kužmová.