Home Najdôležitejšie Šramková sa dočkala singlovej trofeje: Slovensko-české derby jasnou záležitosťou

Rebecca Šramková, Bath

BATH – Slovenská tenistka Rebecca Šramková vybojovala na halovom turnaji ITF WTT W25 v britskom meste Bath singlovú trofej.

Šramková si vo finálovom derby poradila s Češkou Terezou Smitkovou, keď zvíťazila hladko za 75 minút dvakrát 6:2. Zverenkyňa trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza získala jedenásty titul v singli na ženskom okruhu ITF. Naposledy sa z turnajového víťazstva tešila v roku 2019.

“Som tak šťastná, že sa mi tento náročný týždeň podarilo zakončiť ziskom titulu. Ďakujem mojmu tímu aj fanúšikom,” napísala Šramková k fotografii s turnajovou trofejou.

26-ročná hráčka Národného tenisového centra vôbec po prvý raz dokázala českú súperku zdolať, keď po všetkých štyroch predchádzajúcich vzájomných zápasoch so Smitkovou odchádzala práve Šramková z kurtu ako porazená.

S titulom aj Strešnáková

V Bathe sa Slovensko zásluhou Kataríny Strešnákovej dočkalo aj deblovej trofeje, keď naša tenistka zvíťazila po boku Lauryn Johnovej-Baptistovej a získala svoj druhý deblový titul z okruhu ITF.