Rebecca Šramková (Foto: Patrik Nemeš)

Šramková premrhala mečbaly a sen o hlavnej súťaži Australian Open sa jej rozplynul

MELBOURNE – Rebecca Šramková nestačila v 1. kole kvalifikácie grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) na 21. nasadenú Austrálčanku Maddison Inglisovú po výsledku 3:6, 6:0, 6:7(17).

V prvom sete sa hralo do stavu 2:2 bez brejkbalov. V piatom geme zabrala na riterne austrálska favoritka a pripravila našu tenistku o servis. Koncovku si skúsene postrážila. Viedla 5:3, keď sa dostala na príjme k setbalu, pri ktorom nezaváhala.

Druhé dejstvo prinieslo zmenu obrazu hry. Rebecca spresnila údery a súperku valcovala. Po troch brejkoch viedla komfortne 5:0. Po zmene strán spečatila pri vlastnom podaní vyrovnanie pomeru setov.

V tretej časti mala spočiatku tromfy v rukách bratislavská rodáčka. Brejk na 2:1 však nepotvrdila napriek trom gembalom a o servis prišla aj za stavu 3:2. V dramatickej koncovke dostala veľkú možnosť v podobe podania na víťazstvo pri skóre 6:5, ale v 12. hre nezískala ani fiftín a postupujúcu musel určiť špecifický tajbrejk hraný do desať bodov. Agresívnejšia Slovenka v ňom viedla 8:4, mala aj štyri mečbaly, nakoniec uspela po výsledku 19:17 domáca hráčka.Zaujalo nás:

  • v tajbrejku videli diváci šnúru 19 bodov získaných podávajúcou hráčkou
  • tenistky si za stavu 15:15 zabudli vymeniť strany, zmena nastala až pri skóre 16:16
  • Šramková získala v zápase o jednu výmenu viac (106:105)
  • Inglisová dominovala 9:4 na esá

Rebecca Šramková dnes bola poslednou slovenskou nádejou v kvalifikácii Australian Open. Prvé kolo zvládli Jozef Kovalík a Norbert Gombos, vypadli aj Martin KližanLukáš Lacko. Zajtra budú v hre Jana Čepelová, Kristína Kučová, Filip Horanský a Andrej Martin.

About Michal Pokrivka

Check Also

Bob Bryan, Mike Bryan

Legendárny Mike Bryan miluje Slovensko: Uvažujem o zmene občianstva! Možno raz bude môj syn hrať za Slovensko v Davis Cupe

Legenda štvorhry Američan Mike Bryan miluje Slovensko a netají, že uvažuje o zmene občianstva. Možno …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − fifteen =