Home Najdôležitejšie Schmiedlová padla vo vyše trojhodinovej dráme s Maďarkou, Šramková nedala šancu slovinskej favoritke

KARLSRUHE – Polovičná slovenská radosť zavládla dnes na ženskom podujatí v nemeckom Karlsruhe.

Schmiedlová nezvládla rolu favoritky

Rolu favoritky hneď v úvodnom kole nezvládla Anna Karolína Schmiedlová, ktorá ako turnajová dvojka nastúpila proti maďarskej súperke Anne Bondarovej. Schmiedlová po hladko prehratom prvom sete (2:6) síce druhý po dráme získala v tajbrejku, ale v rozhodujúcom dejstve Maďarke podľahla 5:7 a obrat tak nedokonala. Dramatický zápas trval tri hodiny aj 12 minút.

Šramková nedala šancu favoritke

Lepšie sa darilo jej krajanke Rebecce Šramkovej, ktorá na úvod vyzvala slovinskú favoritku a turnajovú päťku Kaju Juvanovú. Slovinka síce hneď v prvej hre zobrala Šramkovej servis, ale po dvoch stratách podania napokon prvý set získala Slovenka (6:4).

Ani v druhom nenašla favoritka recept na skvele hrajúcu slovenskú tenistku, ktorá v druhom dejstve stratila len jedinú hru a necelú hodinku aj pol sa radovala z postupu do osemfinále, v ktorom sa stretne s víťazkou duelu Tatjana Maria verzus Katarina Zavatska.