Home Najdôležitejšie Šramkovú delí od hlavnej súťaže Roland Garros jedno víťazstvo

Šramkovú delí od hlavnej súťaže Roland Garros jedno víťazstvo

by redakcia tenisovysvet.sk

PARÍŽ – Rebecca Šramková zdolala v 2. kole kvalifikácie Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) domácu voľnú kartu Diane Parryovú za 65 minút 7:6(6), 6:0.

Ešte len 15-ročná súperka Šramkovej porazila v 1. kole kvalifikácie 109. hráčku sveta Fettovú a nebojácne vstúpila do zápasu aj proti slovenskej tenistke. V piatej hre si na konto pripísala brejk a v ďalšom geme úspešne otočila stav 0:40. Od tohto momentu však prebrala opraty zápasu do rúk bratislavská rodáčka. Manko brejku zmazala a hoci za stavu 6:5 premárnila dva setbaly, prvé dejstvo dotiahla do úspešného konca v skrátenej hre.

Druhý set sa zlomil hneď vo samotnom úvode, keď sa Šramkovej podarilo získať brejk. Neskúsená súperka jej už v ďalšom priebehu setu nedokázala vzdorovať a s kvalifikáciou na domáci grandslam sa rozlúčila s nepopulárnym „kanárom“.

• druhý set trval len 21 minút
  • Šramková v prvom sete využila jeden zo šiestich brejkbalov, v druhom tri zo štyroch
  • v druhom sete prišla na vlastnom servise len o štyri fiftíny

Vo finále kvalifikácie narazí Šramková buď na Poľku Magdalenu Frechovú alebo na Vitaliu Diačenkovú z Ruska.