Home Správy Šramková na ITF turnaji v Andrézieux-Bouthéone do 2. kola

Šramková na ITF turnaji v Andrézieux-Bouthéone do 2. kola

by Dominika Mikušiaková

ANDRÉZIUEX-BOUTHÉON – Rebecca Šramková zdolala v 1. kole ITF turnaja v Andrézieux-Bouthéone (60 000 USD, tvrdý povrch v hale) rovnako nenasadenú Oľgu Dorošinovú z Ruska po setoch 3:6, 6:4, 6:2.

V úvodnom sete prišla slovenská tenistka o servis v treťom geme. V celom sete si nevypracovala žiadne šance na príjme a za stavu 5:3 premenila ruská tenistka hneď prvý setbal na príjme.

Druhé dejstvo sa začalo sériou troch brejkov, ktorú ukončila Rebecca zvýšením na 3:1. Výhodu brejku si strážila a súperku do šancí na príjme nepúšťala. Za stavu 5:3 nepremenila dva setbaly na riterne, všetko si však následne vynahradila pri vlastnom servise a zápas poslala do rozhodujúceho setu.

Doň vstúpila bratislavská rodáčka fantasticky. V úvodných troch gemoch stratila jediný fiftín, dvakrát brejkla súperku a ujala sa vedenia 3:0. Následne ustála stav 0:40 pri vlastnom podaní a záver si postrážila.