Home Správy Šramková a dvaja muži spoznali žreb kvalifikácie US Open

Šramková a dvaja muži spoznali žreb kvalifikácie US Open

by Michal Pokrivka

US OPEN – Rebecca Šramková, Jozef Kovalík a Norbert Gombos spoznali v noci žreb kvalifikácie grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Rebecca Šramková (282. v rebríčku WTA) začne svoj boj o hlavnú súťaž proti Češke Tereze Martincovej (229.). Duel nemá favoritku. Úspešnejšia narazí v 2. kole na 26. nasadenú Angelinu Kalininovú z Ukrajiny alebo Rumunku Elenu Gabrielu Ruseovú. V prípadnom finále eliminácie by to bola šiesta nasadená Srbka Olga Danilovičová, Kanaďanka Bianca Andreescuová, Britka Harriet Dartová alebo Austrálčanka Jaimee Fourlisová. Kompletný žreb nájdete TU.

Jozef Kovalík (83. v rebríčku ATP) plní rolu nasadenej jednotky kvalifikácie. V úvodnom kole ho čaká nebezpečný Američan Ernesto Escobedo (223.). V 2. kole by to bol Nemec Oscar Otte alebo Marc Polmans z Austrálie. V prípadnom finále 24. nasadený Francúz Ugo Humbert, Srb Pedja Krstin, Chorvát Ante Pavič alebo americká voľná karta Brandon Nakašima.

Norbert Gombos (191.) vyzve na úvod Scotta Griekspoora (217.) z Holandska. Ak potvrdí úlohu favorita, zmeria si sily s 19. nasadeným francúzskym veteránom Nicolasom Mahutom alebo Čechom Zdeňkom Kolářom. V prípade postupu do priameho boja o hlavnú súťaž by narazil na 13. nasadeného Švajčiara Henriho Laaksonena, Španiela Tommyho Robreda, Taliana Lucu Vanniho alebo Francúza Gregoira Barrereho.

Do kvalifikácie sa nakoniec nezmestil Filip Horanský. Kompletný žreb eliminačných bojov nájdete TU.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five + sixteen =