Jelena Dokičová
Jelena Dokičová (Foto: Instagram - Jelena Dokičová)

Šokujúce priznanie bývalej svetovej štvorky: Skoro som skočila z 26. poschodia a vzala si život

MELBOURNE – Niekdajšia svetová štvorka a austrálska tenisová hviezda Jelena Dokičová prišla na sociálnej sieti so šokujúcim priznaním.


39-ročná rodáčka z chorvátskeho Osijeku priznala, že 28. apríla tohto roku skoro spáchala samovraždu. O hroznom čine vraj vážne uvažovala po rozchode s dlhoročným partnerom ao svoju skúsenosť sa rozhodla na sociálnych sieťach podeliť, aby podporila tých, ktorí sa s podobnými problémami tiež stretávajú.

Skoro skočila z 26. poschodia

„Skoro som skočila z balkóna na 26. poschodí, skoro som ukončila svoj život. Nikdy nezabudnem na ten deň, všetko bolo zamračené, všetko bolo čierne, bez zvuku, bez svetla, nič nedávalo zmysel,“ začala šokujúce priznanie. Túžila vraj len po tom, aby už „všetok smútok a bolesť z rozchodu zmizli“. „Dokázala som sa z tej situácie dostať, vlastne ani neviem, ako som sa tam ocitla,“ dodala.Už počas kariéry to mala náročné

Niekdajšia svetová štvorka by svojou spoveďou rada pomohla ďalším, ktorí sa o tom boja sami hovoriť. „Posledných šesť mesiacov bolo ťažkých, slzy mi tiekli kedykoľvek a kdekoľvek,“ napísala k obdobiu od januárového ukončenia vzťahu po takmer 19rokoch. „Napísať toto nie je ľahké, ale robím to, pretože viem, že nie som jediná, kto sa trápi. Vedzte, že v tom nie ste sami,“ povzbudila ostatných Dokičová, ktorá profesionálnu kariéru ukončila už v roku 2014 a už počas nej si kvôli psychickému týraniu a tlakom zo strany autoritárskeho otca a zároveň trénera Damira poriadne vytrpela. Teraz sa Dokičová venuje práci tenisovej konzultantky pre austrálske televízne stanice.

Zdroj: ts, Instagram – Jelena Dokičová

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Daviscupového súboja Nadala s Djokovičom sa nedočkáme, Austrália bez Kyrgiosa

MADRID – Španielsky tenista Carlos Alcaraz povedie svoju krajinu v zápase základnej skupiny finálového turnaja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 5 =