Home Správy Sock po skvelom obrate s prvým víťazstvom na Turnaji majstrov

Sock po skvelom obrate s prvým víťazstvom na Turnaji majstrov

LONDÝN – Američan Jack Sock (9. v rebríčku ATP) zdolal v skupine Borisa Beckera na londýnskom Turnaji majstrov chorvátsku päťku rebríčka Marina Čiliča 5:7, 6:2, 7:6(4).

Američan vstúpil do stretnutia brejkom. Dlháň z Medžugoria okamžite kontroval a v ďalšom priebehu prvého setu smerovalo všetko do skrátenej hry. Piaty muž sveta to odmietol. Za stavu 5:5 odolal brejkbalu, po zmene strán premenil v poradí tretí setbal.

Aj druhý set sa začal Sockovým úspechom na príjme. Tentokrát to rozhodlo. Za stavu 2:1 zmazal pri vlastnom podaní obe šance svojho chorvátskeho súpera na ribrejk, aby v závere jasne dominoval.

Do rozhodujúcej časti vstúpil podstatne koncentrovanejšie Chorvát. Bleskovo sa dostal do vedenia 3:0. Nevyhol sa však, podobne ako proti Zverevovi, zaváhaniu a o chvíľu bolo vyrovnané. Drámu musel rozhodnúť až tajbrejk. Po výsledku 7:4 v ňom uspel aktívnejší rodák z Lincolnu, hoci prehrával 2:4.

• Sock vyhral na celkový počet získaných fiftínov len 103:102
  • Čilič zahral 13 es
  • aj v druhom zápase na Turnaji majstrov premrhal výhodu brejku v rozhodujúcom sete

„Bol to veľmi náročný zápas, o to viac si cením, že som ho dokázal vyhrať. Teší ma, že som zvládol tajbrejkovú koncovku a stále mám šancu postúpiť do semifinále. V Londýne hrám veľmi rad, v hale je fantastická atmosféra. Cítim sa tu ako doma,“ citoval portál bbc.com šťastného víťaza.

Dnes večer o 21:00 SEČ sa v súboji dvojice nezdolaných stretnú Švajčiar Roger Federer a Nemec Alexander Zverev.