Home Audio/video Slovensko prišlo aj o posledné singlové želiezko: Schmiedlová s talianskou favoritkou neuhrala ani set

Anna Karolína Schmiedlová, Australian Open

MELBOURNE – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

mila Giorgiová, Anna Karolína Schmiedlová, Australian Open
Camila Giorgiová a Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Asanka Brendon Ratnayake)

V pozícii kvalifikantky podľahla Talianke Camile Giorgiovej 4:6, 3:6. Slovensko tak prišlo v Melbourne aj o posledné želiezko v singli. Giorgiová odplatila Schmiedlovej prehru z finále halového turnaja WTA v poľských Katoviciach z roku 2015.

O osude prvého setu rozhodol rýchly brejk talianskej hráčky. Schmiedlová mala v desiatom geme pri podaní súperky dve šance vyrovnať na 5:5, Talianka však získala tri fiftíny za sebou a následne premenila druhý setbal. Giorgiová hrala rýchlo a agresívne, tlačila Slovenku do defenzívy.

Na začiatku druhého dejstva viedla Schmiedlová 2:0, no Talianka v ďalších minútach otočila na 3:2 a v koncovke setu slávila úspech. Za stavu 5:3 využila po nevynútenej chybe slovenskej jednotky druhý mečbal. Schmiedlová na Australian Open vyrovnala svoje maximum z rokov 2014, 2015 a 2021.

Camila Giorgiová, Australian Open
Camila Giorgiová (Foto: TASR/AP – Asanka Brendon Ratnayake)

ženy – dvojhra – 2. kolo: Camila Giorgiová (Tal.) – Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:4, 6:3