Ľubomír Páleník, Ivo Kaderka, Barcelona, Cena, European Tennis Trophy 2022
Ľubomír Páleník preberá z rúk Iva Kaderku ocenenie Slovenska za druhé miesto (Foto: tenniseurope.org)

Slovensko prekonala jediná krajina: Úspechy našich talentov priniesli cennú trofej na európskej scéne!

BRATISLAVA – Minuloročné úspešné výsledky v mládežníckych kategóriách priniesli Slovensku uznanie aj od Európskej tenisovej asociácie.


Na udeľovaní ocenení European Tennis Trophy 2022 v Barcelone obsadilo Slovensko v juniorskej kategórii cenné druhé miesto. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Pri počítaní bodov sa do úvahy každoročne berú výsledky zo zimných aj letných majstrovstiev Európy jednotlivcov aj tímov do 12, 14, 16 aj 18 rokov, postavenie hráčov v rebríčkoch TE do 14 a 16 rokov či postavenie hráčov v kombinovanom rebríčku ITF juniorov do 18 rokov. Cenu si od prezidenta Tennis Europe Iva Kaderku prevzal v Barcelone Ľubomír Páleník, medzinárodný a športovo-technický riaditeľ Slovenského tenisového zväzu.European Tennis Trophy je ocenenie, ktoré sa slávnostne odovzdáva už od roku 1991. V kategórii profesionálov sa umiestnilo Slovensku na 13. priečka. Do tejto kategórie sa započítavajú body za výsledky v Pohári Billie Jean Kingovej, v Davisovom pohári, za umiestnenie hráčov v rebríčkoch ATP a WTA do 150. miesta vo dvojhre a 50. miesta vo štvorhre.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

VIDEO Hrunčáková opäť bojovala, ale nestačilo to: Naša lucky loserka si v Číne o finále nezahrá

KANTON – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Kantone. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + fifteen =