Home Najdôležitejšie Slovenské sklamanie v Kolumbii: Schmiedlová neudržala nádejné vedenie a o titul si nezahrá

Anna Karolína Schmiedlová

BARRANQUILLA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová si na kolumbijskom podujatí s dotáciou 115-tisíc dolárov v Barranquille o titul nezahrá.

Slovenská turnajová dvojka v boji o finále nestačila na nenasadenú Francúzku Fionu Ferrovú, napriek tomu, že prvý set vyhrala za 46 minút 6:4 a v druhom mala v štvrtej hre na podaní súperky dva brejkbaly. Ani jeden ale nevyužila a to sa jej vypomstilo, keď v deviatej hre ako jediná v druhom sete stratila servis a Francúzka triumfom 6:4 vyrovnala stav zápasu.

Rozhodujúce dejstvo už mala v rukách Ferrová, ktorá si po dvoch brejkoch vypracovala pohodlné vedenie 3:0 a bez väčších problémov už zápas dotiahla do víťazného konca a vybojovala si miestenku vo finále, kde o titul zabojuje s nemeckou súperkou Tatjana Maria.

semifinále: Fiona Ferrová (Fra) vs Anna Karolína Schmiedlová (2.) 4:6, 6:4, 6:2