Home Najdôležitejšie Slovenské sklamanie v Estónsku: Kužmovej kolaps v treťom sete odvial víťaznú trofej

Viktória Kužmová

TALLINN – Slovenská turnajová jednotka Viktória Kužmová sa na halovom podujatí ITF WTT W40 Paf Openil v estónskom Tallinne víťaznej trofeje nedočkala.

Aktuálne 119. hráčka sveta vo finále nestačila na tureckú súperku Zeynep Sonmezovú, ktorej v rebríčku WTA patrí až 326. priečka.

Zverenkyňa trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného kouča Kristiána Cupáka po prehratom tajbrejku úvodného setu síce v druhom zabojovala a vyhrala druhé dejstvo 6:3, ale rozhodujúci set Kužmovej opäť nevyšiel.

Turecká súperka dokázala za nepriaznivého stavu 1:3 po vyhratí piatich hier po sebe otočiť na 6:3 a Kužmová sa tak 15. singlového titulu na okruhu ITF nedočkala, naposledy ho vybojovala v roku 2018 v Budapešti. Zápas trval takmer dve hodiny, slovenskej jednotke finálový triumf neprinieslo ani 16 es.