Home Najdôležitejšie Slovenské duo na Floride s úspešným vstupom: Schmiedlová aj Kučová vo finále zabojujú o hlavný turnaj Miami Open

Anna Karolína Schmiedlová, Australian Open

MIAMI – Slovenské tenistky Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová postúpili do finále kvalifikácie na ďalšom prestížnom americkom podujatí Miami Open na Floride.

Slovenská singlová jednotka Schmiedlová si za hodinu aj 42 minút poradila s iba 20-ročnou domácou nádejou Whitney Osuigweovou, ktorá síce nezvládla vstupy do obidvoch setov, keď prehrávala 0:4 a v druhom 0:3, ale v neskoršom priebehu dokázala obidve dejstvá zdramatizovať a slovenskej favoritke podľahla 3:6, 4:6.

Schmiedlová v zápase využila sedem z dvanástich brejkbalov, Američanka štyri z deviatich brejkbalových príležitostí. V kvalifikačnom finále na Schmiedlovú čaká domáca Emma Navarrová, ktorá nečakane vyradila španielsku favoritku Bucsovú.

Kučovú čaká náročná česká prekážka

Víťazstvom na Floride začala aj aktuálne 332. hráčka sveta Kristína Kučová, ktorá si bez väčších problémov poradila s brazílskou súperkou Laurou Pigossiovou. Brazílska deblová olympijská medailistka prehrala za hodinu aj 49 minút 5:7 a 1:6, keď na brejk využila len dva zo siedmich brejkbalov, Kučová päť z desiatich.

V boji o hlavný turnaj ale na Slovenku čaká rozbehnutá česká súperka Karolína Muchová, ktorá po štvrťfinálovej prehre s finalistkou Rybakinovou odštartovala kvalifikáciu na Floride suverénnym triumfom s niekdajšou britskou jednotkou Heather Watsonovou. S tou za 55 minút stratila v celom zápase len dve hry a potvrdila parádnu formu z uplynulého týždňa.