Home Najdôležitejšie Slovenská senzácia na Peugeot Slovak Open: Talentovaný Karol zdolal bývalého 20. juniora sveta

Slovenská senzácia na Peugeot Slovak Open: Talentovaný Karol zdolal bývalého 20. juniora sveta

by Roderik Pastier
Miloš Karol

BRATISLAVA – Slovenský tenista Miloš Karol sa prebojoval do finále kvalifikácie na 22. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. V úvodnom kole eliminácie podal veľmi dobrý výkon a favorizovaného Ergina Kirkina z Turecka (301. ATP) zdolal 6:1, 7:6(2) za 62 minút.


Počas celého zápasu bol suverénny na servise, tureckému súperovi neponúkol ani jednu brejkbalovú príležitosť. O hlavnú súťaž zabojuje proti piatemu nasadenému Rusovi Alexandrovi Ševčenkovi.

“Je to super, vôbec som nevedel, čo môžem od seba čakať v takomto zápase. Sústredil som sa najmä na to, aby som nebol strnulý a hral uvoľnene. Vyšiel mi skvele štart, v prvom sete som hral rýchlo, presne, bola to rýchla záležitosť 6:1. V druhom sete som znervóznel, vôbec som nebol schopný hrať na returne a nedostával som sa do hry. Bolo to celé o podaní. V tajbrejku som znova zapol a vyšlo to,” zhodnotil výkon z prvého kola Karol.

Osemnásťročný Karol je hráčom Národného tenisového centra, kurt a podmienky teda veľmi dobré pozná. “Veľa na tomto kurte trénujem. Moja hra je ideálna na tvrdý povrch, takže si myslím, že dnes som bol vo výhode. V ďalšom kole sa budem snažiť napodobniť dnešný výkon, najmä ten z prvého setu. Budem sa snažiť hrať uvoľnene, sústrediť sa na svoju hru a pokúsim sa vyhrať,” povedal zverenec Miloša Mečířa ml.Pre mladého hráča je to vôbec prvá účasť na challengerovom turnaji v kariére. “Pred zápasom som sa cítil fajn. Voľakedy som pociťoval stres, ale už je to lepšie. Je to pekný pocit môcť si zahrať na takomto veľkom turnaji. Málokedy máme šancu si na takom turnaji zahrať, lebo na to ešte nemáme rebríček. Ale rád by som si na to zvykol,” vyslovil želanie sympatický Miloš.

Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × four =