Home Najdôležitejšie Slovenky to budú mať jednoduchšie: Slovinsko v Pohári Billie Jean Kingovej bez tímovej jednotky

Slovenky to budú mať jednoduchšie: Slovinsko v Pohári Billie Jean Kingovej bez tímovej jednotky

by Majo Malinovský
Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Slovensko, Pohár Billie Jean Kingovej

ĽUBĽANA – Slovinská tenistka Kaja Juvanová nenastúpi v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovensku (12.-13. apríla v bratislavskom NTC).

Jednotkou tímu bude Tamara Zidanšeková, semifinalistka Roland Garros z roku 2021 momentálne figuruje vo svetovom rebríčku WTA na 117. mieste.

Bez jednotky Juvanovej

V slovinskej nominácii okrem nej figurujú Veronika Erjavecová, Pia Lovričová, Nina Potočniková a Ela Nala Miličová. Víťaz duelu postúpi na novembrový finálový turnaj v Seville. “Kaja Juvanová nehrala súťažný zápas od Australian Open, preto chýba v nominácii. Aj napriek jej absencii však máme družstvo, ktoré môže v Bratislave uspieť. Stále spomíname na skvelý minulý rok, v ktorom sme na finálovom turnaji postúpili až do semifinále,” uviedol slovinský kapitán Andrej Kraševec na piatkovej tlačovej konferencii v Ľubľane.Slovenky pôjdu do zápasu so Slovinkami v najsilnejšom zložení. Kapitán Matej Lipták nominoval päticu Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková, Viktória Hrunčáková, Renáta Jamrichová a Tereza Mihalíková. Liptákovmu družstvu vlani tesne ušiel postup na finálový turnaj, keď doma prehralo s Taliankami 2:3. Na jeseň zdolalo Argentínu 3:1.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × one =