Home Najdôležitejšie Slovenky čaká náročný boj: Tenisový sviatok v Národnom tenisovom centre už pozná presný termín

Slovenky čaká náročný boj: Tenisový sviatok v Národnom tenisovom centre už pozná presný termín

by Majo Malinovský
Matej Lipták, Slovensko

BRATISLAVA – Slovenské tenistky privítajú v baráži o účasť v prvej svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej (PBJK) Argentínu 10. a 11. novembra.


Hrať sa bude na tvrdom povrchu v bratislavskom Národnom tenisovom centre. Slovenský tenisový zväz (STZ) o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Víťaz postúpi do kvalifikácie na finálový turnaj PBJK 2024. “Je skvelé, že budeme hrať opäť doma. Budeme si môcť vybrať povrch a predstaviť sa pred domácimi fanúšikmi. V tímových súťažiach je Argentína vždy silná, bude potrebné sa dobre pripraviť a zvoliť správny povrch. Pevne verím, že naše baby budú v čase stretnutia všetky zdravé, k dispozícii hrať a že budú v čo najlepšej forme,” uviedol kapitán Matej Lipták po májovom žrebe.  Slovenskému tímu v apríli tesne ušiel postup na tohtoročný finálový turnaj v Seville, keď na harde v bratislavskom NTC prehral s Talianskom 2:3. S Argentínou majú Slovenky priaznivú bilanciu 1:0, v roku 1998 ju zdolali v dueli II. svetovej skupiny na antuke v Buenos Aires 4:1. Juhoameričanky majú momentálne v elitnej svetovej stovke jednu hráčku, najlepšia singlistka Nadia Podoroská figuruje na 80. mieste.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 − 12 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy