Vajda, Djokovič
foto: Twitter/AusOpen

Slovák najlepším na svete – Vajda je najúspešnejší tréner tenisovej histórie

MELBOURNE – Marián Vajda bol pri všetkých 17 grandslamových tituloch srbského tenistu Novaka Djokoviča. Nedeľňajší triumf „Noleho“ na Australian Open mal pre slovenského trénera špecifickú príchuť.

Prekonal totiž Toniho Nadala, ktorý priviedol svojho synovca Rafaela Nadala k 16 trofejam z podujatí veľkej štvorky. Uplynulé tri získal dvanásťnásobný šampión Roland Garros pod taktovkou Carlosa Moyu.

Aj samotný Djokovič sa pritom priblížil k Nadalovi v počte grandslamových titulov. Má ich na konte 17 a Španiel je momentálne na čísle 19, čo je iba o jedno menej ako rekordér Roger Federer.

Vajda po melbournskom päťsetovom finále medzi Djokovičom a Rakúšanom Dominicom Thiemom zverejnil na svojom instragrame fotku, na ktorej spoločne so svojim zverencom a ďalším členom tímu Chorvátom Goranom Ivaniševičom pózujú s víťaznou trofejou.

„Je to neuveriteľné. Nole to opäť dokázal, je osemnásobný šampión Australian Open. Som hrdý, že som mohol byť toho súčasťou,“ napísal Vajda.

https://www.instagram.com/p/B8EQZDsgEbB/

Triumf Djokoviča vyvolal v uliciach Melbourne vlnu srbskej eufórie. Fanúšikovia pred areálom za zvuku akordeónov spievali srbské národne piesne, tancovali a mohutne skandovali meno národného hrdinu, ktorý sa v pondelok vráti na post svetovej jednotky.

Zdroj: TASRAbout Jana Sedláková

Check Also

VIDEO Nadal svojmu potenciálnemu nástupcovi nedal v Madride šancu: Alcaraz sužovaný zranením uhral tri gemy

MADRID – Španielsky tenista Rafael Nadal zdolal v treťom kole na turnaji v Madride svojho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + 17 =