Filip Polášek, John Peers
Filip Polášek a John Peers (Zdroj: Peter Staples/@ATPTour)

Slováci v akcii: Utorok 10. máj

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až pätnástka slovenských zástupcov.


Polášek štartuje v Ríme

Pozornosť dnes budeme upriamovať do Ríma, kde v debli svoju púť odštartuje slovensko-austrálske duo Polášek/Peers.

Okrem toho sa na challengeroch v Nemecku a Chorvátsku predstaví naše trio Martin, Horanský a Lacko, ktorých dopĺňa 11 zástupcov na slabšie dotovaných podujatach z kategórie ITF.

Držíme palce!



ATP Rím Masters (6 008 725 EUR, antuka vonku) – Taliansko

  • 11:00 – John Peers (Aus)/Filip Polášek (4.) vs Andrej Golubev (Kaz)/Maximo Gonzalez (Arg) – 1. kolo 6:3, 3:6, 8:10

ATP Heilbronn 2 challenger (90 280 EUR, antuka vonku) – Nemecko

  • 11:00 – Andrej Martin (8.) vs Jegor Gerasimov (Bel) – 1. kolo 6:4, 7:5
  • 15:30 – Constantin Frantzen (Ger)/Tim Sandkaulen (Ger – WC) vs Andrej Martin/Tristan-Samuel Weissborn (Aut) – osemfinále 5:7, 7:6(5), 6:10

ATP Záhreb challenger (45 730 EUR, antuka vonku) – Chorvátsko

  • 11:30 – Lukáš Lacko vs Filip Misolič (Aut – Q) – 1. kolo 4:6, 1:6
  • 13:00 – Juncheng Shang (Chn – LL) vs Filip Horanský – 1. kolo 7:6(5), 3:6, 7:5
  • 15:30 – Duje Ajdukovič (Cro)/Aldin Setkič (Bih) vs Andrej Kuznetsov (Rus)/Lukáš Lacko – osemfinále – Kuznetsov/Lacko odstúpili pred zápasom

M25 Praha (25 000 USD, antuka vonku) – Česko

  • 11:00 – Antonín Bolardt (Cze – 4.) vs Matej Gálik (14.) – kvalifikácia 3:6, 6:2, 10:7
  • 14:00 – Marek Gengel (Cze)/David Poljak (Cze – 1.) vs Matej Gálik/Mark Havlíček (Cze) – osemfinále 6:3, 6:2

M15 Doboj (15 000 USD, antuka vonku) – Bosna a Hercegovina

  • 13:00 – Aziz Ouakaa (Tun) vs Lukáš Pokorný (8.) – 1. kolo 1:6, 4:6

M15 Ulcinj (15 000 USD, antuka vonku) – Čierna Hora

  • 14:00 – Lukas Hellum Lilleengen (Nor)/Samuel Puškár vs Obrad Markovski (Mkd)/Gorazd Srbljak (Mkd) – osemfinále 3:6, 1:6



W25 Nottingham (25 000 USD, tvrdý povrch vonku) – Veľká Británia

  • 12:30 – Yuriko Lily Miyazaki (Gbr – 1.) vs Katarína Kužmová (LL) – 1. kolo 1:6, 6:3, 6:4
  • 14:30 – Gabriela Andrea Knutsonová (Cze)/Katarína Strešnáková vs Andre Lukosluteová (Ltu)/Eliz Maloneyová (Gbr) – osemfinále 7:6(2), 4:6, 1:10

W25 Santa Margherita di Pula (25 000 USD, antuka vonku) – Taliansko

  • 12:00 – Taylor Ngová (Usa – 1.) vs Noemi Babíková – kvalifikácia 6:1, 6:3

W15 Heraklión (15 000 USD, antuka vonku) – Grécko

  • 10:00 – Angelika Šapovalová (Rus – 1.) vs Terézia Baraniaková – kvalifikácia 6:2, 6:1
  • 10:00 – Stella Kovačičová (5.) vs Styliani Roussopoulouová (Gre) – kvalifikácia 6:4, 6:1
  • 11:30 – Ema Baraniaková (8.) vs Georgia Kalamarisová (Fra – 13.) – kvalifikácia 6:2, 6:0
  • 11:30 – Radka Zelníčková (4.) vs Mia Macková (Ger) – kvalifikácia 6:0, 6:2
  • 14:30 – Bianca Elena Barbulescuová (Rou)/Stella Kovačičová vs Tilwith Di Girolamiová (Bel)/Anastasia Piangerelliová (Ita) – osemfinále 4:6, 5:7
  • 16:00 – Maria Eleni Poulka (Gre)/Maria Vasileiadiová (Gre – WC) vs Eszter Mériová/Radka Zelníčková – osemfinále 1:6, 1:6

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + 17 =