Home Najdôležitejšie Slováci si zvolili povrch v marcovom zápase proti Taliansku: Prekvapivý výber?

Slováci si zvolili povrch v marcovom zápase proti Taliansku: Prekvapivý výber?

by Roderik Pastier
slovenskí reprezentanti oslavujú víťazstvo 3:1 v zápase 1. svetovej skupiny Davisovho pohára

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti odohrajú zápas kvalifikácie o postup na finálový turnaj Davisovho pohára proti Taliansku na tvrdom povrchu v bratislavskom Národnom tenisovom centre. Stretnutie sa uskutoční 4.-5. marca 2022. Informovala o tom oficiálna webstránka Slovenského tenisového zväzu (STZ).


Hrať sa bude s loptičkami značky Dunlop. Časy zápasov zatiaľ nie sú stanovené. Na finálový turnaj sa prebojujú víťazi 12 kvalifikačných duelov, účasť už majú istú tohtoroční finalisti Chorvátsko s Ruskom i Veľká Británia a Srbsko, ktorí dostali od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) voľné karty.

Zverenci kapitána Tibora Tótha si zabezpečili účasť v kvalifikácii vďaka septembrovému víťazstvu 3:1 nad Čile v bratislavskom NTC. O dva body sa zaslúžil Norbert Gombos, ktorý zdolal Nicolasa Jarryho i Cristiana Garina. Ďalší pridali vo štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom. Slováci dvakrát neuspeli v súbojoch o finálový turnaj. Vo februári 2019 prehrali v NTC s Kanadou 2:3, v marci 2020 podľahli doma Česku 1:3.Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × five =