Home Roland Garros Sloane Stephensová druhou semifinalistkou na Roland Garros

Sloane Stephensová druhou semifinalistkou na Roland Garros

PARÍŽ – Americká tenistka Sloane Stephensová, nasadená ako desiata, si vo štvrťfinále Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) poradila s ruskou štrnástkou „pavúka“ Dariou Kasatkinovou za 1 hodinu a 10 minút 6:3, 6:1.

Prvý set bol pomerne vyrovnaný, no Kasatkinovej sa príliš nedarilo na druhom podaní. Najskôr šla Stephensová po brejku do vedenia 4:1. Ruska sa postupne vracala a znížila na 3:4. V ďalšej hre však po obrovskom boji víťazka vlaňajšieho US Open opäť brejkla súperku a šla tak podávať na víťazstvo. To zvládla bez komplikácií, keď premenila prvý setbal.

V druhom dejstve si od stavu 1:1 pripisovala gemy iba Američanka. Na svojom servise nedávala žiadnu šancu ruskej súperke a na riterne premenila prvý mečbal.