Foto: TASR

Skvelý Kližan cez Wawrinku do finále ATP turnaja v Petrohrade

PETROHRAD – Martin Kližan zdolal v semifinále turnaja kategórie ATP 250 v Petrohrade (1 175 190 USD, tvrdý povrch v hale) na voľnú kartu štartujúceho Stana Wawrinku zo Švajčiarska po veľkom boji 4:6, 6:3, 7:5.

Bratislavský rodák nezachytil úvod zápasu. Nefungoval mu prvý servis, dopustil sa dvoch dvojchýb a hneď v otváracom geme si Švajčiar pripísal brejk. Vo zvyšku prvého setu sa úroveň Martinovej hry zdvihla, no skúsený súper si náskok postrážil – 6:4.

Druhé dejstvo sa mohlo začať rovnako, ale tentokrát „Kližo“ brejkbalu odolal. Na kurte bol v ďalšom priebehu výrazne aktívnejší a za stavu 3:2 sa blysol čistou hrou na príjme. V závere svoj výkon ešte stupňoval a po výsledku 6:3 si vynútil tretí set.

V ňom pokračoval v nastúpenom trende. Hral agresívne, čoraz presnejšie a v treťom geme rodáka z Lausanne druhýkrát brejkol. Za nepriaznivého stavu pritvrdil aj švajčiarsky tenista, ktorý sa dočkal v 6. hre ribrejku. Ľavoruký Slovák zostal po strate výhody koncentrovaný. Odmenou mu bol brejk na 6:5, po zmene strán premenil priamym bodom z podania v poradí tretí mečbal.

Zaujalo nás:

  • Kližan dominoval na esá 10:6
  • premenil z 3 zo 4 brejkbalov
  • po 1. servise zvládol 80 percent výmen
  • jeho prvý brejk sa zrodil v geme trvajúcom iba 106 sekúnd
  • Wawrinku zdolal po sérii 3 prehier
  • v tomto sete má v rozhodujúcich setoch skvelú bilanciu 18:6

O zisk siedmeho titulu pri rovnakom počte finálových účastí zabojuje zverenec Dominika Hrbatého proti turnajovej jednotke Dominicovi Thiemovi z Rakúska alebo španielskej päťke žrebu Robertovi Bautistovi Agutovi.

About Michal Pokrivka

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 1 =