Home Najdôležitejšie Skvelý Gombos napodobnil Martina a je vo finále: Bitku nervov zvládol a v treťom sete súperovi nedal šancu

MNÍCHOV – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie na turnaji v nemeckom Mníchove. V semifinále zdolal Inda Nagala po setoch 6:4, 6:7(2), 6:1.

Gombos mal kvalitný vstup do zápasu, keď už v tretej hre prelomil podanie indického súpera, ale Nagal dokázal kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 2:2. Ďalšie dva gemy sa niesli v znamení vyrovnaných servisov, ale v siedmej hre Gombos opäť brejkol Inda a po 39 minútach viedol 1:0.

V druhom sete sa obaja tenisti zlepšili na servisoch a aj napriek tomu, že brejkbalové príležitosti boli k dispozícii na oboch stranách, svedkami brejku sme v druhej sade neboli. O osude musela rozhodovať až skrátená hra, kde rodák z Galanty dostal svojho súpera na koňa nevynútenými chybami a bolo vyrovnané.

V rozhodujúcom sete začal 93. hráč sveta dvakrát udržaným podaním ku nule a od stavu 1:1 vyhrával gemy už len slovenský tenista. Gombos sériou piatich gemov v rade Nagalovi nedal žiadnu šancu a zaslúžene postúpil do finále kvalifikácie, kde narazí na Kolumbijčana Daniela Galána.