Home Australian Open Skvelý Gombos bojoval ako lev: Senzačný obrat s grandslamovým šampiónom nedotiahol

Norbert Gombos

MELBOURNE – Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

Vo štvrtok prehral s dvadsaťsedmičkou “pavúka” Chorvátom Marinom Čiličom v štyroch setoch 2:6, 3:6, 6:3 a 6:7 (6). Jeho grandslamovým maximom tak zostáva 3. kolo z Roland Garros 2020.

Norbert Gombos (Foto: TASR/AP – Tertius Pickard)

Gombos zavelil k veľkému obratu

Gombos, ktorý v 1. kole zdolal v dueli dvoch kvalifikantov Kazacha Timofeja Skatova, ťahal proti Čiličovi v úvodných dvoch setoch za kratší koniec. V treťom dejstve sa však zmobilizoval, v druhom geme prvýkrát v zápase zlomil súperovo podanie a následne si vytvoril náskok 3:0. Vedenie si už potom strážil, za stavu 4:3 v ôsmom geme opäť zobral finalistovi z roku 2018 servis a vzápätí brejk potvrdil. Štvrtý set priniesol najväčšiu drámu. Rozhodnúť musel až tajbrejk, v ktorom zverenec Tibora Tótha nevyužil setbal a napokon ho prehral 6:8. Duel trval dve hodiny a 42 minút. Gombos podľahol Čiličovi vo štvrtom z piatich vzájomných zápasov.

Nešiel mu servis

“Bohužiaľ, Marin mi vôbec nedal šancu v prvých dvoch setoch, z druhej-tretej lopty ma hneď zatlačil. Servis mi veľmi nešiel. Potom ma dosť nakopol tretí set, ktorý som vyhral. Vo štvrtom začal súper oveľa lepšie servovať, presnejšie, rýchlejšie a to rozhodlo,” povedal Gombos pre Slovenský rozhlas.

Chorvát sa v 3. kole stretne s piatym nasadeným Andrejom Rubľovom, Rus vo štvrtok zvíťazil nad Ričardasom Berankisom hladko 6:4, 6:2, 6:0.

Marin Čilič
Marin Čilič (Foto: TASR/AP – Tertius Pickard)

muži – dvojhra – 2. kolo: Marin Čilič (27-Chor.) – Norbert GOMBOS (SR) 6:2, 6:3, 3:6, 7:6 (6)