Home Správy Skvelá Schmiedlová v Hobarte už do semifinále

Skvelá Schmiedlová v Hobarte už do semifinále

by Dominika Mikušiaková

HOBART – Anna Karolína Schmiedlová zdolala vo štvrťfinále turnaja WTA International v Hobarte (250 000 USD, tvrdý povrch vonku) rovnako nenasadenú Irinu Cameliu Beguovú z Rumunska po setoch 7:5, 7:5.

Prvý set sa niesol v znamení prelomených podaní. Od tretieho gemu prišla séria piatich brejkov a rumunská tenistka následne zvýšila na 5:3. Za stavu 5:4 išla podávať na víťazstvo v sete, Kaja však zabojovala a súperku k setbalom nepustila. Za stavu 6:5 sa blysla čistou hrou na príjme a získala tak prvý set.

Ani druhý set sa pre slovenskú tenistku nevyvíjal najlepšie. Dvakrát stratila podanie a prehrávala už 1:4. Za tohto stavu si vzala späť prvé stratené podanie a za stavu 4:5 opäť nedovolila súperke set dopodávať. V dvanástej hre využila hneď prvý mečbal na príjme a môže sa tak tešiť z postupu do semifinále.