Home Najdôležitejšie Skvelá Kužmová vydrela postup do semifinále ITF turnaja v Dubaji

Skvelá Kužmová vydrela postup do semifinále ITF turnaja v Dubaji

DUBAJ – Druhá nasadená Viktória Kužmová si poradila vo štvrťfinále ITF turnaja v Dubaji (100 000 USD +H, tvrdý povrch vonku) s nemeckou nasadenou päťkou Monou Barthelovou po setoch 4:6, 6:4, 6:4.

Úvod zápasu patril Slovenke. Otvorila ho brejkom, ktorý si strážila do stavu 3:2. V šiestom geme Barthelová kontrovala a zakrátko už viedla 5:3. Servis na zisk prvého setu síce vzápätí nezvládla, no všetko si vynahradila po zmene strán na príjme.

V druhom dejstve sa čakalo na brejk do piatej hry, keď sa presadila naša tenistka. O výhodu okamžite prišla, ale v závere dominovala. Za stavu 4:4 jej súperka darovala dvojchybou ďalší brejk, ktorý Viki potvrdila čistou hrou a vynútila si tretí set.

Ten sa začal sériou troch brejkov. Košická rodáčka následne zvýšila na 3:1 a zvyšok stretnutia za pomoci kvalitného podania kontrolovala. Za stavu 5:4 premenila víťazným forhendom hneď prvý mečbal.

• Kužmová zvládla po svojom 1. servise 32 zo 40 výmen
  • jeho zapojenie mala len na úrovni 48 percent
  • Barthelová nakopila 12 dvojchýb

O cenné finále sa Viktória Kužmová pobije so štvrtou nasadenou Ruskou Jevgenijou Rodinovou.