Home Najdôležitejšie Skvelá Cibulková do 3. kola prestížneho WTA turnaja v Pekingu

Skvelá Cibulková do 3. kola prestížneho WTA turnaja v Pekingu

PEKING – Dominika Cibulková zdolala v 2. kole turnaja WTA Premier Mandatory v Pekingu (8 285 274 USD, tvrdý povrch vonku) Austrálčanku Dariu Gavrilovovú 6:3, 6:3.

Naša tenistka mala rázny vstup do zápasu, keď sa po pár minútach odpútala do vedenia 3:0. V šiestom geme síce nevyužila tri šance zvýšiť na 5:1, ale servis jej fungoval na výbornú, vďaka čomu dotiahla prvý set do úspešného konca.

Druhé dejstvo sa nieslo v znamení obratov. Dominika viedla na jeho začiatku 2:0, zakrátko prehrávala 2:3. V šiestej hre prerušila negatívnu sériu pri vlastnom podaní a v koncovke húževnatú súperku jasne prevalcovala.

• Cibulková získala po svojom 2. servise 15 výmen z 21 (3 stratila po dvojchybe)