Home Najdôležitejšie Skvelá Cibulková bez straty setu už do osemfinále Wimbledonu

Skvelá Cibulková bez straty setu už do osemfinále Wimbledonu

by David Pavlik

LONDÝN – Dominika Cibulková sa prebojovala už do osemfinále grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku).

Nenasadená Slovenka (33. v poradí WTA) zdolala v treťom kole favorizovanú pätnástku žrebu Elise Mertensovú z Belgicka dvakrát 6:2. Vo vzájomnej bilancii s kométou posledných mesiacov upravila Cibulková na 2:1. Odplatila jej vlaňajšiu porážku z Pekingu. Turnajom kráča zatiaľ bez straty setu, v dvoch dejstvách predtým zdolala tiež Francúzku Cornetovú a domácu Kontovú.

Cibulkovej sa otvorila šanca na zveľadenie výborného výsledku. O tretie miestne štvrťfinále kariéry totiž prekvapivo nezabojuje proti svetovej jednotke a víťazke nedávneho Roland Garros Simone Halepovej. Tá podľahla v dramatickom súboji tretieho kola Taiwančanke Sie Šu-wej 6:3, 4:6, 5:7.

Cibulkovej vyšiel vstup do stretnutia na výbornú. Po brejku odskočila na 3:1, zvládla aj jeho potvrdenie napriek manku 0:30. Bodovala agresivitou a dobrou dĺžkou úderov. Jej dominancia pokračovala aj v koncovke dejstva. Prejavila sa ďalším brejkom v ôsmom geme, ktorý znamenal úspešný záver setu.

Povzbudená Slovenka pokračovala v dobrom výkone aj na začiatku druhého dejstva. Vyznamenala sa pri zvládaní kritických momentov. V prvom i treťom geme zvládla pri vlastnom podaní manko 15:40, sama navyše v druhej hre využila ponúknutý brejkbal. K celkovému triumfu sa priblížila brejkovou poistkou na 5:1. V siedmom geme síce nevyužila pri vlastnom servise dva mečbaly, všetko si ale vynahradila o malú chvíľu. V ôsmej hre využila na príjme po obrate z 0:40 celkovo piatu mečbalovú možnosť.

Zaujalo nás:

  • Cibulková získala po svojom prvom podaní 81% fiftínov
  • odvrátila 6 zo 7 brejkbalov Belgičanky
  • o servis prišla v koncovke dnešného duelu po takmer 5 odohraných setoch
  • v grandslamovom osemfinále je premiérovo od Wimbledonu 2016
  • v priebežnom WTA poradí poskočila na 31. priečku
  • je jedinú výhru od opätovného prieniku na post slovenskej ženskej jednotky

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + thirteen =