Home Najdôležitejšie Skupinová fáza finálového turnaja Davis Cupu na Slovensku? Bola by to bomba!

Skupinová fáza finálového turnaja Davis Cupu na Slovensku? Bola by to bomba!

by Majo Malinovský
Miloš Mečíř, STZ, Prezident, Slovensko

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma.

Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín.

Skupinová fáza finále na Slovensku?

“Bola by to bomba. Možno by tam bol väčší stres, no pre nás i pre slovenských tenisových fanúšikov by to bol obrovský zážitok,” uviedol najlepší slovenský singlista. Aj Lukáša Kleina by potešilo, keby v septembri mohol hrať proti elitným svetovým tímom v NTC aréne. “Bolo by skvelé dotiahnuť finálovú skupinu na Slovensko, ešte viac by nás to motivovalo.”

Lukáš Klein, Slovensko, Davis Cup, Davisov pohár
Lukáš Klein (Foto: TASR – Pavol Zachar)

V Srbsku dosiahol slovenský daviscupový tím jedno z najcennejších víťazstiev. Kapitán Tibor Tóth deň pred žrebom ochorel a v Kraljeve nemohol sedieť na lavičke. O to intenzívnejšie to prežíval v hotelovej izbe. “Ľubo Kurhajec ma výborne zastúpil, odviedol fantastickú prácu. Bolo to pre mňa ťažké. Keď človek pozerá zápas v televízii, cíti sa bezradný. Sú to väčšie nervy,” zdôraznil Tóth.Tibor Tóth, Ľubomír Kurhajec, Slovensko, Davis Cup, Davisov pohár
Kapitáni Slovenska Tibor Tóth a Ľubomír Kurhajec (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Davis Cupu dávajú 150 percent

Postup medzi 16 najlepších tímov sveta považuje za veľký úspech. “My sme za týmto výsledkom išli veľmi dlho. Hráči s celým realizačným tímom vynaložili veľké množstvo energie. Chalani dávajú Davis Cupu 150 percent. Súperov v skupinovej fáze si už moc nenavyberáme. Ak by sme hrali doma, to by bola veľká vec, splnil by sa mi sen.”

V skupinovej fáze finálového turnaja sa predstaví 16 tímov, ktoré rozdelia do štyroch štvorčlenných skupín. Dva najlepšie z každej z nich postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage. Účasť v skupinovej fáze mali v predstihu istú vlaňajší finalisti Taliansko a Austrália i Španielsko s Veľkou Britániou ako držitelia voľných kariet. Okrem Slovenska si postup zabezpečili Kanada, Holandsko, Nemecko, USA, Brazília, Fínsko, Česko, Francúzsko, Argentína, Belgicko a Čile.  

Ľubomír Kurhajec, Slovensko, Davis Cup, Davisov pohár
Náhradný kapitán Slovenska Ľubomír Kurhajec (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Slováci si postupové oslavy užili, Kurhajec pri nich prišiel o fúzy. “Všetko sa začalo už po zápase na kurte, pokračovalo v šatni a vyvrcholilo v hoteli. Bolo to také milé. Igor Zelenay dvíhal hore hostesky, ktoré nám pridelili a súčasťou osláv bolo aj holenie mojich fúzov. Bolo to veselé, ale v rámci normy.” 

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × four =