Home Správy Neuveriteľná Škamlová – vyhrala štvrtý zápas v priebehu 24 hodín

Neuveriteľná Škamlová – vyhrala štvrtý zápas v priebehu 24 hodín

by Jana Sedláková

TABARKA – Chantal Škamlová zvíťazila v semifinále podujatia ITF World Tennis Tour v Tabarke (15 000 USD, antuka vonku) nad Nórkou Malene Helgovou po setoch 6:0, 6:3.

Prvý set bol jasnou záležitosťou slovenskej tenistky. Nedala súperke žiadnu šancu. Väčší boj zviedli iba o Helgovej servisy, ktoré poslali rodáčku z Banskej Bystrice do vedenia 3:0 a 5:0. Potom však pohodlne Škamlová uzavrela dejstvo a súperke nadelila „kanára“.

Aj druhý set dlho vyzeral na absolútne jasnú záležitosť Banskobystričanky, keď viedla už 5:0. Potom však Helgová pridala dva brejky a jeden získaný servis a znížila na 3:5. Po druhý raz však už na podaní neuspela a Škamlová sa tak mohla tešiť z postupu do finále.

• Helgová rozohrávala cez prvý servis 41 % výmen
  • aj z nich vyťažila iba 39 % bodov po prvom servise
  • Škamlová mala sériu jedenástich vyhraných hier za sebou

Škamlová si v boji o titul zmeria sily so Švédkou Mirjam Björklundovou. Pre dážď, ktorý v predchádzajúcich dňoch narušil priebeh turnaja, nastúpia hráčky na finále už dnes vo večerných hodinách.

Slovenská tenistka bude mať v Tunisku nabitý program, keďže už po krátkom odpočinku nastúpi po boku Rumunky Oany Georgety Simionovej na semifinálové stretnutie štvorhry. Aj o tento titul by bojovali dnes večer.