Home Správy Škamlová v Budapešti finálový obrat nedotiahla, titul získala súperka

Škamlová v Budapešti finálový obrat nedotiahla, titul získala súperka

BUDAPEŠŤ – Chantal Škamlová prehrala vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v Budapešti (15 000 USD, antuka vonku) s domácou Vandou Lukacsovou po setoch 3:6, 6:2, 3:6.

Škamlová mala dobrý úvod do zápasu, keď viedla 2:0. Potom však Lukacsová úplne otočila vývoj a bola vo vedení ona. Vybudovala si náskok 5:2. Na podaní potom Slovenka po veľkom boji znížila na 3:5. Servis na výhru v prvom sete však už maďarská tenistka zvládla bez  problémov.

Druhý set bol jasne v réžii našej tenistky. Vypracovala si náskok 4:0. Potom síce Lukacsová znížila brejkom na 1:4 a následne po úspešnom servise bol stav 2:4, na viac sa však maďarská tenistka nezmohla. Škamlová svojim podaním navýšila na 5:2 a neskôr dosiahla brejk, ktorým zároveň premenila setbal a vynútila si tretie dejstvo.

Na jeho začiatku šla do brejkového vedenia 2:1 Lukacsová. Škamlová sa vzápätí vrátila a vyrovnala na 2:2. Brejk však nepotvrdila a prehrávala 2:3. Neskôr dvojchybou poslala súperku ku dvom brejkbalom na 5:2  a domáca hráčka využila hneď prvý. Servis na víťazstvo ale nedotiahla a prišla o podanie čistou hrou. Zabojovala však na riterne a tak sa nakoniec tešila z titulu Lukacsová.