Home Najdôležitejšie Sinner stratil vyhratý zápas, kritizoval správanie súpera: Jedna vec je predvádzať sa, druhá je prejavovať neúctu

Sinner stratil vyhratý zápas, kritizoval správanie súpera: Jedna vec je predvádzať sa, druhá je prejavovať neúctu

by Jaroslav Šípkar
Frances Tiafoe

Jannik Sinner prehral doslova vyhratý zápas, po ktorom kritizoval správanie svojho súpera Francisa Tiafoea.


Američan Francis Tiafoe predviedol v semifinále turnaja vo Viedni famózny obrat proti Talianovi Jannikovi Sinnerovi. Tiafoe prehrával 3-6 2-5, napriek tomu dokázal postúpiť do finále po setoch 3-6 7-5 6-2. O titul si zahrá proti Nemcovi Alexanderovi Zverevovi.

Tiafoe rozhodil Sinnera, ten kritizoval jeho správanie

Tiafoe počas zápasu objímal divákov v publiku či naznačil hodenie rakety po Sinnerovi po jeho dobrom podaní. Správanie Američana sa nepáčilo Talianovi, ktorý ho kritizoval po zápase. „Myslím si, že Tiafoe dnes prekročil hranice. Jedna vec je predvádzať sa, druhá je prejaviť neúctu voči súperovi. Myslím si, že dnes zašiel príliš ďaleko,” hovoril Sinner na pozápasovej konferencii.

„Všetko by malo mať hranice. Boli situácie, keď som bol pripravený hrať, no musel som na neho čakať. Možno by malo byť rozhodcovi povedané, aby ho prinútil dodržiavať časové limity. Ale je to všetko už minulosť,” dodal dvadsaťročný taliansky mladík.

Tiafoe sa pre oficiálny web ATP vyjadril, že chcel znervózniť súpera, čo sa mu podarilo a necíti sa kvôli tomu previnilo. „Snažil som sa zabaviť a zapojiť publikum, aby som zistil, či zrazu neznervóznie. Podarilo sa mi získať divákov, aby mi fandili. A zrazu som začal hrať neuveriteľne. Veľkú úlohu zohrali fanúšikovia, kvôli nim som zapol. S publikom môžem komunikovať, nesedí len na tribúne. Jannik mal možnosť vyhrať zápas, ale začal som predvádzať skvelý tenis, takže sa necítim byť vinný.”Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve − two =