Home Audio/video Silné emócie v Miami, Sabalenková po tragickej strate milovaného nastúpi proti najlepšej kamarátke: Hrať proti nej bude nepríjemné

Silné emócie v Miami, Sabalenková po tragickej strate milovaného nastúpi proti najlepšej kamarátke: Hrať proti nej bude nepríjemné

by Majo Malinovský
Aryna Sabalenková, US Open 2023

MIAMI – Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková bude štartovať na turnaji WTA v Miami aj napriek úmrtiu svojho partnera Konstantina Koľcova. Bývalý bieloruský hokejista zomrel v pondelok, podľa polície v Miami spáchal samovraždu.

Koľcov bol na Floride spoločne so Sabalenkovou, ktorá sa pripravovala na prebiehajúci turnaj. Polícia informovala, že skočil z balkóna rezortu, v ktorom bol ubytovaný. Dvojnásobnú grandslamovú šampiónku čaká v stredu úvodný zápas proti svojej kamarátke Paule Badosovej.

Vyzve najlepšiu kamarátku

“Včera som sa s ňou veľa rozprávala a dnes ráno takisto. Viem, čo prežíva a som oboznámená s celou situáciou. Je to pre mňa trochu šokujúce, keďže si tým prechádzam s ňou. Koniec-koncov, je to moja najlepšia kamarátka a nechcem, aby trpela. Je to veľmi ťažká situácia. Hrať proti nej bude nepríjemné,” citovala Španielku agentúra AFP.Sabalenková sa v utorok popoludní zúčastnila na tréningu. Organizátori turnaja potvrdili, že Bieloruska nepožiadala o odstúpenie a má v úmysle nastúpiť v 2. kole dvojhry. V úvodnom kole mala voľný žreb.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven + eight =