Home Správy Sevastovová po obrate triumfovala na turnaji v Jurmale

Sevastovová po obrate triumfovala na turnaji v Jurmale

by Dominika Mikušiaková

JURMALA – Najvyššie nasadená Anastasija Sevastovová zdolala vo finále turnaja WTA International v Jurmale (250 000 USD, antuka vonku) kvalifikantku Katarzynu Kawovú po setoch 3:6, 7:5, 6:4.

Poľská kvalifikantka sa veľkej favoritky vôbec nezľakla. Výborne riternovala a v piatom geme si pripísala brejk. O výhodu síce vzápätí prišla, okamžite sa však dokázala opäť presadiť na príjme. V závere frustrovanú Lotyšku k ničomu nepustila a za stavu 5:3 premenila druhý setbal na príjme.

V nastolenom trende pokračovala Kawová aj v druhom sete a rýchlo sa ujala vedenia 2:0. Sevastovová však zabojovala a onedlho viedla 3:2 s brejkom. Výhoda jej dlho nevydržala, mrzieť ju to však príliš nemuselo. Za stavu 5:5 nestačilo Kawovej na podaní vedenie 40:0 a o servis prišla. Skúsená Lotyška následne nezaváhala a vynútila si tretí set.

Doň vstúpila favorizovaná Lotyška brejkom a išla do vedenia 2:0, onedlho však bolo vyrovnané. V piatom geme si Sevastovová pripísala ďalší úspech na príjme, čím definitívne zlomila odpor húževnatej súperky. Pri vlastnom servise ju už k ničomu nepustila a za stavu 5:4 zápas doviedla do úspešného konca.