Home Najdôležitejšie Do semifinále Roland Garros aj Murray s Wawrinkom

Do semifinále Roland Garros aj Murray s Wawrinkom

PARÍŽ – Najvyššie nasadený Brit Andy Murray a trojka „pavúka“ Stan Wawrinka zo Švajčiarska skompletizovali zostavu semifinalistov mužskej dvojhry na grandslamovom Roland Garros.

Švajčiarsky šampión z Roland Garros 2015 dnes nemal zľutovanie so 7. nasadeným Chorvátom Marinom Čiličom. Po ďalšom skvelom výkone vyhral hladko 6:3, 6:3, 6:1. V úvodnom dejstve rozhodol hneď na začiatku, keď odskočil do vedenia 3:0. V druhom sete vykresal chorvátsky dlháň iskierku nádeje po vyrovnaní z 1:3 na 3:3, no koncovka patrila favoritovi. V rozhodujúcej časti povolil Wawrinka svojmu súperovi jediný gem až za stavu 5:0.

Andy Murray sa dostal do semifinále ako posledný. Japonskú osmičku žrebu Keia Nišikoriho zdolal po setoch 2:6, 6:1, 7:6(0), 6:1. Favorit nezačal dobre, v prvom sete nedokázal držať krok s aktívnejším súperom. V druhom dejstve sa karta obrátila a Brit na kurte dominoval. V tretej časti nepotvrdil rodák z Dunblane brejk na 3:2 a pri vlastnom servise zaváhal aj za stavu 6:5. V dôležitej skrátenej hre Japonca prevalcoval po výsledku 7:0. Do štvrtého setu síce vstúpil prvý muž sveta strateným podaním, no v ďalšom priebehu Nišikoriho prevýšil.