Home Najdôležitejšie Schmiedlovej obrat v druhom sete na postup nestačil: V Indian Wells skončila pred bránami hlavnej súťaže

Anna Karolína Schmiedlová

INDIAN WELLS – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová si nezahrá hlavnú súťaž na prestížnom turnaji BNP Paribas Open v americkom Indian Wells.

Nasadená jedenástka kvalifikácie podľahla nemeckej súperke Laure Siegemundovej po trojsetovej bitke výsledkom 4:6, 6:4 a 2:6.

Schmiedlovej vôbec nevyšiel vstup do zápasu, keď rýchlo prehrávala už 0:4. V ďalšom priebehu prvého setu dokázala znížiť na 2:4, ale v siedmom geme opäť prišla o servis. Ribrejk jej už k zdramatizovaniu úvodného dejstva nepomohol, skúsená Siegemundová si koncovku postrážila a po 53 minútach viedla 1-0.

Aj v druhej sade slovenská tenistka musela niekoľkokrát doťahovať náskok Nemky, ale za nepriaznivého stavu 2:4 získala Schmiedlová štyri gemy v rade a po skvelom obrate vyrovnala na 1-1.

V rozhodujúcom sete však dominovala Siegemundová, ktorá našu hráčku dvakrát brejkla, sama nestratila podanie a postúpila do hlavnej súťaže po výsledku 6:2.