Home Najdôležitejšie Schmiedlová v slovenskom derby nedala šancu Kužmovej: V Kluži postupuje aj Kučová

Anna Karolína Schmiedlová

KLUŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v rumunskom Kluži, v ktorom sa stretne so Slovinkou Kajou Juvanovou. V úvodnom kole Schmiedlová zdolala svoju krajanku Viktóriu Kužmovú 6:4, 6:2 za 75 minút.

Kužmová v derby nezačala zle a po brejku viedla 2:1. Ďalšie tri gemy patrili slovenskej jednotke, ktorá otočila na 2:4, ale o pár minút bolo opäť vyrovnané. Koncovka úvodného dejstva patrila Schmiedlová, ktorá sa ujala vedenia v zápase.

Zverenkyňa Tomáša Hrunčáka nezachytila úvod do druhého setu, keď rýchlo prehrávala už 0:4. Dvomi hrami v rade znížila, ale vo výbornej forme hrajúca Schmiedlová si výhru postrážila.

Kučová hladko do osemfinále

Ďalej ide aj ôsma nasadená Kristína Kučová, ktorá zdolala Turkyňu Caglu Büyükakcayovú hladko 6:1, 6:1. Zápas trval 80 minút.

dvojhra – 1. kolo:
Kristína KUČOVÁ (SR-8) – Cagla Büyükakcayová (Tur.) 6:1, 6:1, Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Viktória KUŽMOVÁ (SR) 6:4, 6:2, Mihaela Buzarnescuová (Rum.) – Viktorija Tomovová (Bul.-7) 6:2, 6:3